KGK42BR73H221KY2B
DigiKeys produktnummer
478-KGK42BR73H221KY2BTR-ND - Remsa och spole (TR)
478-KGK42BR73H221KY2BCT-ND - Remsbit (CT)
478-KGK42BR73H221KY2BDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
KGK42BR73H221KY2B
Beskrivning
CAP CER 220PF 250VAC X7R 1808
Tillverkarens standardleveranstid
17 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
220 pF ±10% 250VAC Keramiska kondensatorer X7R 1808 (metrisk 4520)
Kategori
Temperaturkoefficient
Tillv.
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Serie
Klassificeringar
X1, Y2
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Tillämpningar
Artikelstatus
Aktiv
Monteringstyp
Kapacitans
Inkapsling/låda
1808 (metrisk 4520)
Tolerans
±10%
Storlek/dimension
L 0,177" x B 0,079" (4,50 x 2,00mm)
Spänning - märkt
Tjocklek (max)
0,071" (1,80mm)