KGF32KR72A684KU
DigiKeys produktnummer
478-KGF32KR72A684KUTR-ND - Remsa och spole (TR)
478-KGF32KR72A684KUCT-ND - Remsbit (CT)
478-KGF32KR72A684KUDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
KGF32KR72A684KU
Beskrivning
CAP CER 0.68UF 100V X7R 1210
Tillverkarens standardleveranstid
14 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
0.68 µF ±10% 100V Keramiska kondensatorer X7R 1210 (metrisk 3225)
Kategori
Temperaturkoefficient
Tillv.
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Serie
Egenskaper
Mjuk avslutning
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Tillämpningar
Artikelstatus
Aktiv
Monteringstyp
Kapacitans
Inkapsling/låda
1210 (metrisk 3225)
Tolerans
±10%
Storlek/dimension
L 0,126" x B 0,098" (3,20 x 2,50mm)
Spänning - märkt
Tjocklek (max)
0,090" (2,29mm)