KAS21KR72A473KU
DigiKeys produktnummer
478-KAS21KR72A473KUTR-ND - Remsa och spole (TR)
478-KAS21KR72A473KUCT-ND - Remsbit (CT)
478-KAS21KR72A473KUDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
KAS21KR72A473KU
Beskrivning
CAP CER 0.047UF 100V X7R 0805
Tillverkarens standardleveranstid
14 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
0.047 µF ±10% 100V Keramiska kondensatorer X7R 0805 (metrisk 2012)
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
KAS21KR72A473KU Modeller
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Tillv.
Egenskaper
Mjuk avslutning
Serie
Klassificeringar
AEC-Q200
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Tillämpningar
Artikelstatus
Aktiv
Monteringstyp
Kapacitans
Inkapsling/låda
0805 (metrisk 2012)
Tolerans
±10%
Storlek/dimension
L 0,079" x B 0,049" (2,01 x 1,25mm)
Spänning - märkt
Tjocklek (max)
0,037" (0,94mm)