KAE15AR72A103KT181A är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Parametrisk ekvivalent
KYOCERA AVX
I lager: 17 537
Datablad
10000 pF ±10% 100V Keramiska kondensatorer X7R 0603 (metrisk 1608)
KAE15AR72A103KT181A
DigiKeys produktnummer
478-KAE15AR72A103KT181ATR-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
KAE15AR72A103KT181A
Beskrivning
CAP CER SMD
Tillverkarens standardleveranstid
12 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Tillv.
Egenskaper
Mjuk avslutning
Serie
Klassificeringar
AEC-Q200
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Tillämpningar
Artikelstatus
Aktiv
Monteringstyp
Kapacitans
Inkapsling/låda
0603 (metrisk 1608)
Tolerans
±10%
Storlek/dimension
L 0,063" x B 0,032" (1,60 x 0,81mm)
Spänning - märkt
Tjocklek (max)
0,035" (0,90mm)