FE52GF8Q0107KB
DigiKeys produktnummer
478-FE52GF8Q0107KB-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
FE52GF8Q0107KB
Beskrivning
FILM CAPACITORS 600V 100UF 10% E
Tillverkarens standardleveranstid
18 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
100 µF Filmkondensator 600V Polypropylen (PP), metalliserad Radial - 4 ledningar
Arbetstemperatur
-40°C-125°C
Tillv.
Monteringstyp
Genomgående hål
Serie
Inkapsling/låda
Förpackning
Bulk
Storlek/dimension
L 2,264" x B 1,378" (57,50 x 35,00mm)
Artikelstatus
Aktiv
Höjd - monterad (max)
2,394" (60,8mm)
Kapacitans
Terminering
PC-stift
Tolerans
±10%
Ledaravstånd
2,067" (52,50mm)
Märkspänning - DC
600V
Tillämpningar
DC-länk, DC-filtrering
Dielektriskt material
Egenskaper
Låg ESR
ESR (Equivalent Series Resistance)
3 mOhms