F971E685MCCHT3
DigiKeys produktnummer
478-12104-2-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
F971E685MCCHT3
Beskrivning
CAP TANT 6.8UF 20% 25V 2312
Tillverkarens standardleveranstid
32 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
6.8 µF Formgjuten Tantalkondensatorer 25 V 2312 (metrisk 6032) 1,8Ohm
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
F971E685MCCHT3 Modeller
Kategori
Livslängd @ temp.
2000tim vid 135°C
Tillv.
Monteringstyp
Ytmontering
Serie
Inkapsling/låda
2312 (metrisk 6032)
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Storlek/dimension
L 0,236" x B 0,126" (6,00 x 3,20mm)
Artikelstatus
Aktiv
Höjd - monterad (max)
0,106" (2,70mm)
Kapacitans
Tillverkarens storlekskod
C
Tolerans
±20%
Klassificeringar
AEC-Q200
Spänning - märkt
25 V
Egenskaper
Bilar, hög tillförlitlighet
Typ
Formgjuten
Grad
Automotive
ESR (Equivalent Series Resistance)
1,8Ohm
Godkännande
AEC-Q200
Arbetstemperatur
-55°C-135°C