CDR01BX471BKUS\M250
DigiKeys produktnummer
478-CDR01BX471BKUS\M250TR-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
CDR01BX471BKUS\M250
Beskrivning
CAP CER SMP MLC HI-REL
Tillverkarens standardleveranstid
28 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
470 pF ±10% 100V Keramiska kondensatorer BX 0805 (metrisk 2012)
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
CDR01BX471BKUS\M250 Modeller
Kategori
Temperaturkoefficient
Tillv.
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Serie
Tillämpningar
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Haverifrekvens
S (0,001 %)
Artikelstatus
Aktiv
Monteringstyp
Kapacitans
Inkapsling/låda
0805 (metrisk 2012)
Tolerans
±10%
Storlek/dimension
L 0,080" x B 0,050" (2,03 x 1,27mm)
Spänning - märkt
Tjocklek (max)
0,055" (1,40mm)