AU055C104KAG2A har utgått och tillverkas inte längre.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Similar
KYOCERA AVX
I lager: 73 874
Datablad
0.1 µF ±10% 50V Keramiska kondensatorer X7R 0805 (metrisk 2012)
AU055C104KAG2A
DigiKeys produktnummer
AU055C104KAG2A-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
AU055C104KAG2A
Beskrivning
CAP CER 0.1UF 50V X7R 0805
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Datablad
EDA-/CAD-modeller
AU055C104KAG2A Modeller
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Serie
Egenskaper
Guld Flash-avslutning
Artikelstatus
Föråldrad
Inkapsling/låda
0805 (metrisk 2012)
Tolerans
±10%
Storlek/dimension
L 0,079" x B 0,049" (2,01 x 1,25mm)
Spänning - märkt
Tjocklek (max)
0,037" (0,94mm)