APA0606101M016R
DigiKeys produktnummer
478-APA0606101M016RTR-ND - Remsa och spole (TR)
478-APA0606101M016RCT-ND - Remsbit (CT)
478-APA0606101M016RDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
APA0606101M016R
Beskrivning
CAP ALUM POLY 100UF 20% 16V SMD
Tillverkarens standardleveranstid
23 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
100 µF 16 V Aluminium - polymerkondensatorer Radial, kapsling - SMD 30mOhm 5000tim vid 105°C
Kategori
Livslängd @ temp.
5000tim vid 105°C
Tillverkare
KYOCERA AVX
Arbetstemperatur
-55°C-105°C
Serie
Tillämpningar
General Purpose
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Rippelström @ låg frekvens
110 mA @ 120 Hz
Artikelstatus
Aktiv
Rippelström @ hög frekvens
2.2 A @ 100 kHz
Typ
Polymer
Storlek/dimension
0,248" diam. (6,30mm)
Kapacitans
100 µF
Höjd - monterad (max)
0,256" (6,50mm)
Tolerans
±20%
Monteringsyta vid ytmontering
L 0,260" x B 0,260" (6,60 x 6,60mm)
Spänning - märkt
16 V
Monteringstyp
Ytmontering
ESR (Equivalent Series Resistance)
30mOhm