12067A101JAT2A
DigiKeys produktnummer
478-KGM31BCG2H101JTTR-ND - Remsa och spole (TR)
478-KGM31BCG2H101JTCT-ND - Remsbit (CT)
478-KGM31BCG2H101JTDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
12067A101JAT2A
Beskrivning
CAP CER 100PF 500V C0G/NP0 1206
Tillverkarens standardleveranstid
14 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
100 pF ±5% 500V Keramiska kondensatorer C0G, NP0 1206 (metrisk 3216)
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
12067A101JAT2A Modeller
Kategori
Temperaturkoefficient
Tillv.
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Serie
Tillämpningar
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Monteringstyp
Artikelstatus
Aktiv
Inkapsling/låda
1206 (metrisk 3216)
Kapacitans
Storlek/dimension
L 0,126" x B 0,063" (3,20 x 1,60mm)
Tolerans
±5%
Tjocklek (max)
0,037" (0,94mm)