12061C104K4Z4A
DigiKeys produktnummer
478-KAF31NR72A104KLTR-ND - Remsa och spole (TR)
478-KAF31NR72A104KLCT-ND - Remsbit (CT)
478-KAF31NR72A104KLDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
12061C104K4Z4A
Beskrivning
CAP CER SMD
Tillverkarens standardleveranstid
12 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
0.1 µF ±10% 100V Keramiska kondensatorer X7R 1206 (metrisk 3216)
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Tillv.
Egenskaper
Mjuk avslutning
Serie
Klassificeringar
AEC-Q200
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Tillämpningar
Artikelstatus
Aktiv
Monteringstyp
Kapacitans
Inkapsling/låda
1206 (metrisk 3216)
Tolerans
±10%
Storlek/dimension
L 0,126" x B 0,063" (3,20 x 1,60mm)
Spänning - märkt
Tjocklek (max)
0,050" (1,27mm)