0805ZC225MAT2A
DigiKeys produktnummer
478-KGM21AR71A225MUTR-ND - Remsa och spole (TR)
478-KGM21AR71A225MUCT-ND - Remsbit (CT)
478-KGM21AR71A225MUDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
0805ZC225MAT2A
Beskrivning
CAP CER 2.2UF 10V X7R 0805
Tillverkarens standardleveranstid
19 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
2.2 µF ±20% 10V Keramiska kondensatorer X7R 0805 (metrisk 2012)
EDA-/CAD-modeller
0805ZC225MAT2A Modeller
Kategori
Temperaturkoefficient
Tillv.
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Serie
Tillämpningar
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Inkapsling/låda
0805 (metrisk 2012)
Kapacitans
Storlek/dimension
L 0,079" x B 0,049" (2,01 x 1,25mm)
Tolerans
±20%
Tjocklek (max)
0,057" (1,45mm)