08055C563JAT4A är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Parametrisk ekvivalent
KYOCERA AVX
I lager: 14 610
Datablad
Direkt
KEMET
I lager: 23 105
Datablad
Direkt
Vishay Vitramon
Vishay Vitramon
0.056 µF ±5% 50V Keramiska kondensatorer X7R 0805 (metrisk 2012)
08055C563JAT4A
DigiKeys produktnummer
08055C563JAT4A-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
08055C563JAT4A
Beskrivning
CAP CER 0.056UF 50V X7R 0805
Detaljerad beskrivning
EDA-/CAD-modeller
08055C563JAT4A Modeller
Kategori
Temperaturkoefficient
Tillv.
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Tillämpningar
Artikelstatus
Aktiv
Monteringstyp
Kapacitans
Inkapsling/låda
0805 (metrisk 2012)
Tolerans
±5%
Storlek/dimension
L 0,079" x B 0,049" (2,01 x 1,25mm)
Spänning - märkt
Tjocklek (max)
0,037" (0,94mm)