0603YC333JAZ2A är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Parametrisk ekvivalent
KYOCERA AVX
I lager: 2 503
Datablad
0.033 µF ±5% 16V Keramiska kondensatorer X7R 0603 (metrisk 1608)
0603YC333JAZ2A
DigiKeys produktnummer
478-KGF15AR71C333JTTR-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
0603YC333JAZ2A
Beskrivning
CAP CER 0.033UF 16V X7R 0603
Tillverkarens standardleveranstid
12 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Datablad
EDA-/CAD-modeller
0603YC333JAZ2A Modeller
Kategori
Temperaturkoefficient
Tillv.
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Tolerans
±5%
Storlek/dimension
L 0,063" x B 0,032" (1,60 x 0,81mm)
Spänning - märkt
Tjocklek (max)
0,035" (0,90mm)