06035C153KAZ2A
DigiKeys produktnummer
478-KGF15AR71H153KTTR-ND - Remsa och spole (TR)
478-KGF15AR71H153KTCT-ND - Remsbit (CT)
478-KGF15AR71H153KTDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
06035C153KAZ2A
Beskrivning
CAP CER 0.015UF 50V X7R 0603
Tillverkarens standardleveranstid
12 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
0.015 µF ±10% 50V Keramiska kondensatorer X7R 0603 (metrisk 1608)
EDA-/CAD-modeller
06035C153KAZ2A Modeller
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Serie
Egenskaper
Mjuk avslutning
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Tolerans
±10%
Storlek/dimension
L 0,063" x B 0,032" (1,60 x 0,81mm)
Spänning - märkt
Tjocklek (max)
0,035" (0,90mm)