06031C472K4T2A
DigiKeys produktnummer
478-KAM15AR72A472KTTR-ND - Remsa och spole (TR)
478-KAM15AR72A472KTCT-ND - Remsbit (CT)
478-KAM15AR72A472KTDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
06031C472K4T2A
Beskrivning
CAP CER 4700PF 100V X7R 0603
Tillverkarens standardleveranstid
12 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
4700 pF ±10% 100V Keramiska kondensatorer X7R 0603 (metrisk 1608)
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
06031C472K4T2A Modeller
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Tillv.
Klassificeringar
AEC-Q200
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Tillämpningar
Artikelstatus
Aktiv
Monteringstyp
Kapacitans
Inkapsling/låda
0603 (metrisk 1608)
Tolerans
±10%
Storlek/dimension
L 0,063" x B 0,032" (1,60 x 0,81mm)
Spänning - märkt
Tjocklek (max)
0,035" (0,90mm)