04023K150FBSTR
DigiKeys produktnummer
478-11434-2-ND - Remsa och spole (TR)
478-11434-1-ND - Remsbit (CT)
478-11434-6-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
04023K150FBSTR
Beskrivning
CAP THIN FILM 15PF 25V 0402
Tillverkarens standardleveranstid
8 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
15 pF Tunnfilmskondensatorer 25 V 0402 (metrisk 1005)
Kategori
Spänning - märkt
25 V
Tillverkare
KYOCERA AVX
Monteringstyp
Ytmontering
Serie
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Artikelstatus
Aktiv
Egenskaper
RF, hög Q, låg förlust
Kapacitans
15 pF
Storlek/dimension
L 0,039" x B 0,022" (1,00 x 0,55mm)
Tolerans
±1%
Höjd - monterad (max)
0,020" (0,50mm)