04023C102K4T2A
DigiKeys produktnummer
478-KAM05AR71E102KHTR-ND - Remsa och spole (TR)
478-KAM05AR71E102KHCT-ND - Remsbit (CT)
478-KAM05AR71E102KHDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
04023C102K4T2A
Beskrivning
CAP CER 1000PF 25V X7R 0402
Tillverkarens standardleveranstid
12 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
1000 pF ±10% 25V Keramiska kondensatorer X7R 0402 (metrisk 1005)
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
04023C102K4T2A Modeller
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Tillv.
Klassificeringar
AEC-Q200
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Tillämpningar
Artikelstatus
Aktiv
Monteringstyp
Kapacitans
Inkapsling/låda
0402 (metrisk 1005)
Tolerans
±10%
Storlek/dimension
L 0,040" x B 0,020" (1,00 x 0,50mm)
Spänning - märkt
Tjocklek (max)
0,022" (0,56mm)