2092-K66X-E15S-N-VESA-ND
2092-K66X-E15S-N-VESA-ND
K66X-E15S-N-VESA
DigiKeys produktnummer
2092-K66X-E15S-N-VESA-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
K66X-E15S-N-VESA
Beskrivning
CONN D-SUB HD RCPT 15P R/A SLDR
Tillverkarens standardleveranstid
20 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
15 positioner D-Sub, High Density Uttag (honuttag) kontaktdon
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
K66X-E15S-N-VESA Modeller
Kategori
Skalmaterial, ytbehandling
Stål, nickelpläterad
Tillv.
Kontaktytbehandling
Guld
Serie
Kontaktyta, tjocklek
Flash
Förpackning
Tråg
Brandklassning av material
UL94 V-0
Artikelstatus
Aktiv
Strömklassning (Ampere)
1,5A
Kontaktdonsutförande
Dornavstånd
0,350" (8,89mm)
Kontaktdonstyp
Uttag (honuttag)
Egenskaper
Kortlås
Antal positioner
Spänningsvärde
29VAC
Antal rader
3
Färg
Blue
Monteringstyp
Dielektriskt material
Polybutylentereftalat (PBT) (glasfylld)
Skalstorlek, kontaktlayout
1 (DE, E) hög densitet
Kontaktmaterial
Fosforbrons
Kontakttyp
Signal
Arbetstemperatur
-55°C-75°C