K31X-E15S-N
DigiKeys produktnummer
2092-K31X-E15S-N-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
K31X-E15S-N
Beskrivning
CONN D-SUB HD RCPT 15POS SMD R/A
Tillverkarens standardleveranstid
20 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
15 positioner D-Sub, High Density Uttag (honuttag) kontaktdon
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
K31X-E15S-N Modeller
Kategori
Skalmaterial, ytbehandling
Stål, tennpläterad
Tillv.
Kontaktytbehandling
Guld
Serie
Kontaktyta, tjocklek
Flash
Förpackning
Rör
Brandklassning av material
UL94 V-0
Artikelstatus
Aktiv
Strömklassning (Ampere)
5A
Kontaktdonsutförande
Dornavstånd
0,071" (1,80mm)
Kontaktdonstyp
Uttag (honuttag)
Egenskaper
Kortguide, kortlås
Antal positioner
Spänningsvärde
300VDC
Antal rader
3
Färg
Svart
Monteringstyp
Dielektriskt material
Polybutylentereftalat (PBT) (glasfylld)
Skalstorlek, kontaktlayout
1 (DE, E) hög densitet
Kontaktmaterial
Fosforbrons
Kontakttyp
Signal
Arbetstemperatur
-55°C-105°C