SG73P2ARTTD1602D
DigiKeys produktnummer
2019-SG73P2ARTTD1602DTR-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
SG73P2ARTTD1602D
Beskrivning
RES 16K OHM 0.5% 1/2W 0805
Tillverkarens standardleveranstid
11 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
16 kOhms ±0,5% 0,5W, 1/2W Chipresistor 0805 (metrisk 2012) Svavelhindrande, AEC-Q200, pulsmotstånd Tjock film
Kategori
Egenskaper
Svavelhindrande, AEC-Q200, pulsmotstånd
Tillv.
Temperaturkoefficient
±200ppm/°C
Serie
Arbetstemperatur
-55°C-155°C
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Inkapsling/låda
0805 (metrisk 2012)
Artikelstatus
Aktiv
Leverantörens enhetsförpackning
Resistans
Storlek/dimension
L 0,079" x B 0,049" (2,00 x 1,25mm)
Tolerans
Höjd - monterad (max)
0,024" (0,60mm)