RN73R2ATTD2710A05
DigiKeys produktnummer
2019-RN73R2ATTD2710A05TR-ND - Remsa och spole (TR)
2019-RN73R2ATTD2710A05CT-ND - Remsbit (CT)
2019-RN73R2ATTD2710A05DKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
RN73R2ATTD2710A05
Beskrivning
RES 271 OHM 0.05% 1/8W 0805
Detaljerad beskrivning
271 Ohms ±0,05% 0,125W, 1/8W Chipresistor 0805 (metrisk 2012) AEC-Q200, fuktbeständig Tunnfilm
EDA-/CAD-modeller
RN73R2ATTD2710A05 Modeller
Temperaturkoefficient
±5ppm/°C
Serie
Arbetstemperatur
-55°C-155°C
Inkapsling/låda
0805 (metrisk 2012)
Storlek/dimension
L 0,079" x B 0,049" (2,00 x 1,25mm)
Tolerans
Höjd - monterad (max)
0,024" (0,60mm)