RN73R1JTTD5050C10 är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Datablad
505 Ohms ±0,25% 0,1W, 1/10W Chipresistor 0603 (metrisk 1608) AEC-Q200, fuktbeständig Tunnfilm
RN73R1JTTD5050C10
DigiKeys produktnummer
2019-RN73R1JTTD5050C10TR-ND - Remsa och spole (TR)
2019-RN73R1JTTD5050C10CT-ND - Remsbit (CT)
2019-RN73R1JTTD5050C10DKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
RN73R1JTTD5050C10
Beskrivning
RES 505 OHM 0.25% 1/10W 0603
Detaljerad beskrivning
EDA-/CAD-modeller
RN73R1JTTD5050C10 Modeller
Temperaturkoefficient
±10ppm/°C
Serie
Arbetstemperatur
-55°C-155°C
Storlek/dimension
L 0,063" x B 0,031" (1,60 x 0,80mm)
Tolerans
Höjd - monterad (max)
0,022" (0,55mm)