RN73R1JTTD2710A10 är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Datablad
271 Ohms ±0,05% 0,1W, 1/10W Chipresistor 0603 (metrisk 1608) AEC-Q200, fuktbeständig Tunnfilm
RN73R1JTTD2710A10
DigiKeys produktnummer
2019-RN73R1JTTD2710A10TR-ND - Remsa och spole (TR)
2019-RN73R1JTTD2710A10CT-ND - Remsbit (CT)
2019-RN73R1JTTD2710A10DKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
RN73R1JTTD2710A10
Beskrivning
RES 271 OHM 0.05% 1/10W 0603
Detaljerad beskrivning
Datablad
EDA-/CAD-modeller
RN73R1JTTD2710A10 Modeller
Temperaturkoefficient
±10ppm/°C
Serie
Arbetstemperatur
-55°C-155°C
Storlek/dimension
L 0,063" x B 0,031" (1,60 x 0,80mm)
Tolerans
Höjd - monterad (max)
0,022" (0,55mm)