RN73R1JTTD2641F10 | |
|---|---|
Tillverkare | |
Tillverkarens produktnummer | RN73R1JTTD2641F10 |
Beskrivning | RES 2.64K OHM 1% 1/10W 0603 |
Tillverkarens standardleveranstid | 8 veckor |
Kundreferens | |
Detaljerad beskrivning | 2.64 kOhms ±1% 0,1W, 1/10W Chipresistor 0603 (metrisk 1608) AEC-Q200, fuktbeständig Tunnfilm |
Datablad | Datablad |
EDA-/CAD-modeller | RN73R1JTTD2641F10 Modeller |
Kategori | Egenskaper AEC-Q200, fuktbeständig |
Tillv. | Temperaturkoefficient ±10ppm/°C |
Serie | Arbetstemperatur -55°C-155°C |
Förpackning Remsa och spole (TR) Remsbit (CT) Digi-Reel® | Inkapsling/låda 0603 (metrisk 1608) |
Artikelstatus Aktiv | Leverantörens enhetsförpackning |
Resistans | Storlek/dimension L 0,063" x B 0,031" (1,60 x 0,80mm) |
Tolerans | Höjd - monterad (max) 0,022" (0,55mm) |