RN73H2ETTD15R6C25 | |
|---|---|
Tillverkare | |
Tillverkarens produktnummer | RN73H2ETTD15R6C25 |
Beskrivning | RES 15.6 OHM 0.25% 1/4W 1210 |
Tillverkarens standardleveranstid | 10 veckor |
Kundreferens | |
Detaljerad beskrivning | 15.6 Ohms ±0,25% 0,25W, 1/4W Chipresistor 1210 (metrisk 3225) AEC-Q200, fuktbeständig Metallfilm |
Datablad | Datablad |
EDA-/CAD-modeller | RN73H2ETTD15R6C25 Modeller |
Kategori | Egenskaper AEC-Q200, fuktbeständig |
Tillv. | Temperaturkoefficient ±25ppm/°C |
Serie | Arbetstemperatur -55°C-155°C |
Förpackning Remsa och spole (TR) Remsbit (CT) Digi-Reel® | Inkapsling/låda 1210 (metrisk 3225) |
Artikelstatus Aktiv | Leverantörens enhetsförpackning |
Resistans | Storlek/dimension L 0,126" x B 0,098" (3,20 x 2,50mm) |
Tolerans | Höjd - monterad (max) 0,028" (0,70mm) |