RN73H2BTTD49R3D50 är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Datablad
49.3 Ohms ±0,5% 0,25W, 1/4W Chipresistor 1206 (metrisk 3216) AEC-Q200, fuktbeständig Metallfilm
RN73H2BTTD49R3D50
DigiKeys produktnummer
2019-RN73H2BTTD49R3D50TR-ND - Remsa och spole (TR)
2019-RN73H2BTTD49R3D50CT-ND - Remsbit (CT)
2019-RN73H2BTTD49R3D50DKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
RN73H2BTTD49R3D50
Beskrivning
RES 49.3 OHM 0.5% 1/4W 1206
Detaljerad beskrivning
EDA-/CAD-modeller
RN73H2BTTD49R3D50 Modeller
Temperaturkoefficient
±50ppm/°C
Serie
Arbetstemperatur
-55°C-155°C
Storlek/dimension
L 0,126" x B 0,063" (3,20 x 1,60mm)
Tolerans
Höjd - monterad (max)
0,028" (0,70mm)