RN73H2BTTD22R6B25
DigiKeys produktnummer
2019-RN73H2BTTD22R6B25TR-ND - Remsa och spole (TR)
2019-RN73H2BTTD22R6B25CT-ND - Remsbit (CT)
2019-RN73H2BTTD22R6B25DKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
RN73H2BTTD22R6B25
Beskrivning
RES 22.6 OHM 0.1% 1/4W 1206
Detaljerad beskrivning
22.6 Ohms ±0,1% 0,25W, 1/4W Chipresistor 1206 (metrisk 3216) AEC-Q200, fuktbeständig Metallfilm
EDA-/CAD-modeller
RN73H2BTTD22R6B25 Modeller
Temperaturkoefficient
±25ppm/°C
Serie
Arbetstemperatur
-55°C-155°C
Storlek/dimension
L 0,126" x B 0,063" (3,20 x 1,60mm)
Tolerans
Höjd - monterad (max)
0,028" (0,70mm)