RN73H2BTTD1501B05 är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Datablad
1.5 kOhms ±0,1% 0,25W, 1/4W Chipresistor 1206 (metrisk 3216) AEC-Q200, fuktbeständig Metallfilm
RN73H2BTTD1501B05
DigiKeys produktnummer
2019-RN73H2BTTD1501B05TR-ND - Remsa och spole (TR)
2019-RN73H2BTTD1501B05CT-ND - Remsbit (CT)
2019-RN73H2BTTD1501B05DKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
RN73H2BTTD1501B05
Beskrivning
RES 1.5K OHM 0.1% 1/4W 1206
Detaljerad beskrivning
Datablad
EDA-/CAD-modeller
RN73H2BTTD1501B05 Modeller
Temperaturkoefficient
±5ppm/°C
Serie
Arbetstemperatur
-55°C-155°C
Storlek/dimension
L 0,126" x B 0,063" (3,20 x 1,60mm)
Tolerans
Höjd - monterad (max)
0,028" (0,70mm)