RN73H2BTTD1402B10
DigiKeys produktnummer
2019-RN73H2BTTD1402B10TR-ND - Remsa och spole (TR)
2019-RN73H2BTTD1402B10CT-ND - Remsbit (CT)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
RN73H2BTTD1402B10
Beskrivning
RES 14K OHM 0.1% 1/4W 1206
Tillverkarens standardleveranstid
8 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
14 kOhms ±0,1% 0,25W, 1/4W Chipresistor 1206 (metrisk 3216) AEC-Q200, fuktbeständig Metallfilm
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
RN73H2BTTD1402B10 Modeller
Kategori
Egenskaper
AEC-Q200, fuktbeständig
Tillv.
Temperaturkoefficient
±10ppm/°C
Serie
Arbetstemperatur
-55°C-155°C
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Inkapsling/låda
1206 (metrisk 3216)
Artikelstatus
Aktiv
Leverantörens enhetsförpackning
Resistans
Storlek/dimension
L 0,126" x B 0,063" (3,20 x 1,60mm)
Tolerans
Höjd - monterad (max)
0,028" (0,70mm)