RN73H2ATTD1980B05 är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Parametrisk ekvivalent
KOA Speer Electronics, Inc.
I lager: 0
Datablad
198 Ohms ±0,1% 0,125W, 1/8W Chipresistor 0805 (metrisk 2012) AEC-Q200, fuktbeständig Metallfilm
RN73H2ATTD1980B05
DigiKeys produktnummer
2019-RN73H2ATTD1980B05TR-ND - Remsa och spole (TR)
2019-RN73H2ATTD1980B05CT-ND - Remsbit (CT)
2019-RN73H2ATTD1980B05DKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
RN73H2ATTD1980B05
Beskrivning
RES 198 OHM 0.1% 1/8W 0805
Tillverkarens standardleveranstid
10 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Datablad
EDA-/CAD-modeller
RN73H2ATTD1980B05 Modeller
Kategori
Egenskaper
AEC-Q200, fuktbeständig
Tillv.
Temperaturkoefficient
±5ppm/°C
Serie
Arbetstemperatur
-55°C-155°C
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Inkapsling/låda
0805 (metrisk 2012)
Artikelstatus
Aktiv
Leverantörens enhetsförpackning
Resistans
Storlek/dimension
L 0,079" x B 0,049" (2,00 x 1,25mm)
Tolerans
Höjd - monterad (max)
0,024" (0,60mm)