RN73H1JTTD30R1C50
DigiKeys produktnummer
2019-RN73H1JTTD30R1C50TR-ND - Remsa och spole (TR)
2019-RN73H1JTTD30R1C50CT-ND - Remsbit (CT)
2019-RN73H1JTTD30R1C50DKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
RN73H1JTTD30R1C50
Beskrivning
RES 30.1 OHM 0.25% 1/10W 0603
Tillverkarens standardleveranstid
10 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
30.1 Ohms ±0,25% 0,1W, 1/10W Chipresistor 0603 (metrisk 1608) AEC-Q200, fuktbeständig Metallfilm
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
RN73H1JTTD30R1C50 Modeller
Produktattribut
Hitta liknande produkter
Kategori
Egenskaper
AEC-Q200, fuktbeständig
Tillv.
Temperaturkoefficient
±50ppm/°C
Serie
Arbetstemperatur
-55°C-155°C
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Inkapsling/låda
0603 (metrisk 1608)
Artikelstatus
Aktiv
Leverantörens enhetsförpackning
Resistans
Storlek/dimension
L 0,063" x B 0,031" (1,60 x 0,80mm)
Tolerans
Höjd - monterad (max)
0,022" (0,55mm)