RN73H1ETTP4421B10
DigiKeys produktnummer
2019-RN73H1ETTP4421B10TR-ND - Remsa och spole (TR)
2019-RN73H1ETTP4421B10CT-ND - Remsbit (CT)
2019-RN73H1ETTP4421B10DKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
RN73H1ETTP4421B10
Beskrivning
RES 4.42K OHM 0.1% 1/16W 0402
Tillverkarens standardleveranstid
8 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
4.42 kOhms ±0,1% 0,063W, 1/16W Chipresistor 0402 (metrisk 1005) AEC-Q200, fuktbeständig Metallfilm
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
RN73H1ETTP4421B10 Modeller
Kategori
Egenskaper
AEC-Q200, fuktbeständig
Tillv.
Temperaturkoefficient
±10ppm/°C
Serie
Arbetstemperatur
-55°C-155°C
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Inkapsling/låda
0402 (metrisk 1005)
Artikelstatus
Aktiv
Leverantörens enhetsförpackning
Resistans
Storlek/dimension
L 0,039" x B 0,020" (1,00 x 0,50mm)
Tolerans
Höjd - monterad (max)
0,016" (0,40mm)