RN731JTTD2670C10 har utgått och tillverkas inte längre.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Direkt
KOA Speer Electronics, Inc.
I lager: 0
Datablad
267 Ohms ±0,25% 0,063W, 1/16W Chipresistor 0603 (metrisk 1608) Fuktbeständig Tunnfilm
RN731JTTD2670C10
DigiKeys produktnummer
2019-RN731JTTD2670C10TR-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
RN731JTTD2670C10
Beskrivning
RES 267 OHM 0.25% 1/16W 0603
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Datablad
EDA-/CAD-modeller
RN731JTTD2670C10 Modeller
Produktattribut
Hitta liknande produkter
Kategori
Egenskaper
Fuktbeständig
Tillv.
Temperaturkoefficient
±10ppm/°C
Serie
Arbetstemperatur
-55°C-155°C
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Inkapsling/låda
0603 (metrisk 1608)
Artikelstatus
Föråldrad
Storlek/dimension
L 0,063" x B 0,031" (1,60 x 0,80mm)
Tolerans
Höjd - monterad (max)
0,022" (0,55mm)