RK73H2HTTE5623D
DigiKeys produktnummer
2019-RK73H2HTTE5623DTR-ND - Remsa och spole (TR)
2019-RK73H2HTTE5623DCT-ND - Remsbit (CT)
2019-RK73H2HTTE5623DDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
RK73H2HTTE5623D
Beskrivning
RES 562K OHM 0.5% 3/4W 2010
Detaljerad beskrivning
562 kOhms ±0,5% 0,75W, 3/4W Chipresistor 2010 (metrisk 5025) Automotive AEC-Q200 Tjock film
EDA-/CAD-modeller
RK73H2HTTE5623D Modeller
Temperaturkoefficient
±100ppm/°C
Serie
Arbetstemperatur
-55°C-155°C
Inkapsling/låda
2010 (metrisk 5025)
Storlek/dimension
L 0,197" x B 0,098" (5,00 x 2,50mm)
Tolerans
Höjd - monterad (max)
0,028" (0,70mm)