RK73H2ETTD4421F
DigiKeys produktnummer
2019-RK73H2ETTD4421FTR-ND - Remsa och spole (TR)
2019-RK73H2ETTD4421FCT-ND - Remsbit (CT)
2019-RK73H2ETTD4421FDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
RK73H2ETTD4421F
Beskrivning
RES 4.42K OHM 1% 1/2W 1210
Detaljerad beskrivning
4.42 kOhms ±1% 0,5W, 1/2W Chipresistor 1210 (metrisk 3225) Automotive AEC-Q200 Tjock film
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
RK73H2ETTD4421F Modeller
Temperaturkoefficient
±100ppm/°C
Serie
Arbetstemperatur
-55°C-155°C
Inkapsling/låda
1210 (metrisk 3225)
Storlek/dimension
L 0,126" x B 0,102" (3,20 x 2,60mm)
Tolerans
Höjd - monterad (max)
0,028" (0,70mm)