RK73H2BTTD1691D är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Parametrisk ekvivalent
KOA Speer Electronics, Inc.
I lager: 0
Datablad
Parametrisk ekvivalent
KOA Speer Electronics, Inc.
I lager: 0
Datablad
1.69 kOhms ±0,5% 0,25W, 1/4W Chipresistor 1206 (metrisk 3216) Automotive AEC-Q200 Tjock film
RK73H2BTTD1691D
DigiKeys produktnummer
2019-RK73H2BTTD1691DTR-ND - Remsa och spole (TR)
2019-RK73H2BTTD1691DCT-ND - Remsbit (CT)
2019-RK73H2BTTD1691DDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
RK73H2BTTD1691D
Beskrivning
RES 1.69K OHM 0.5% 1/4W 1206
Detaljerad beskrivning
EDA-/CAD-modeller
RK73H2BTTD1691D Modeller
Temperaturkoefficient
±100ppm/°C
Serie
Arbetstemperatur
-55°C-155°C
Inkapsling/låda
1206 (metrisk 3216)
Storlek/dimension
L 0,126" x B 0,063" (3,20 x 1,60mm)
Tolerans
Höjd - monterad (max)
0,028" (0,70mm)