RK73H2ATTD21R0D är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Parametrisk ekvivalent
KOA Speer Electronics, Inc.
I lager: 0
Datablad
Parametrisk ekvivalent
KOA Speer Electronics, Inc.
I lager: 0
Datablad
21 Ohms ±0,5% 0,25W, 1/4W Chipresistor 0805 (metrisk 2012) Automotive AEC-Q200 Tjock film
RK73H2ATTD21R0D
DigiKeys produktnummer
2019-RK73H2ATTD21R0DTR-ND - Remsa och spole (TR)
2019-RK73H2ATTD21R0DCT-ND - Remsbit (CT)
2019-RK73H2ATTD21R0DDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
RK73H2ATTD21R0D
Beskrivning
RES 21 OHM 0.5% 1/4W 0805
Detaljerad beskrivning
EDA-/CAD-modeller
RK73H2ATTD21R0D Modeller
Temperaturkoefficient
±100ppm/°C
Serie
Arbetstemperatur
-55°C-155°C
Inkapsling/låda
0805 (metrisk 2012)
Storlek/dimension
L 0,079" x B 0,049" (2,00 x 1,25mm)
Tolerans
Höjd - monterad (max)
0,024" (0,60mm)