RK73H2ATTD1R65F är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Parametrisk ekvivalent
Vishay Dale
I lager: 0
Datablad
Parametrisk ekvivalent
Vishay Dale
I lager: 0
Datablad
1.65 Ohms ±1% 0,25W, 1/4W Chipresistor 0805 (metrisk 2012) Automotive AEC-Q200 Tjock film
RK73H2ATTD1R65F
DigiKeys produktnummer
2019-RK73H2ATTD1R65FTR-ND - Remsa och spole (TR)
2019-RK73H2ATTD1R65FCT-ND - Remsbit (CT)
2019-RK73H2ATTD1R65FDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
RK73H2ATTD1R65F
Beskrivning
RES 1.65 OHM 1% 1/4W 0805
Detaljerad beskrivning
EDA-/CAD-modeller
RK73H2ATTD1R65F Modeller
Temperaturkoefficient
±200ppm/°C
Serie
Arbetstemperatur
-55°C-155°C
Inkapsling/låda
0805 (metrisk 2012)
Storlek/dimension
L 0,079" x B 0,049" (2,00 x 1,25mm)
Tolerans
Höjd - monterad (max)
0,024" (0,60mm)