RK73H1JTTDD6651F
DigiKeys produktnummer
2019-RK73H1JTTDD6651FTR-ND - Remsa och spole (TR)
2019-RK73H1JTTDD6651FCT-ND - Remsbit (CT)
2019-RK73H1JTTDD6651FDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
RK73H1JTTDD6651F
Beskrivning
RES 6.65K OHM 1% 1/10W 0603
Detaljerad beskrivning
6.65 kOhms ±1% 0,1W, 1/10W Chipresistor 0603 (metrisk 1608) Automotive AEC-Q200 Tjock film
Temperaturkoefficient
±100ppm/°C
Serie
Arbetstemperatur
-55°C-155°C
Inkapsling/låda
0603 (metrisk 1608)
Storlek/dimension
L 0,063" x B 0,031" (1,60 x 0,80mm)
Tolerans
Höjd - monterad (max)
0,022" (0,55mm)