RK73H1JTTD84R5D är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Parametrisk ekvivalent
Panasonic Industry
I lager: 0
Datablad
84.5 Ohms ±0,5% 0,125W, 1/8W Chipresistor 0603 (metrisk 1608) Automotive AEC-Q200 Tjock film
RK73H1JTTD84R5D
DigiKeys produktnummer
2019-RK73H1JTTD84R5DTR-ND - Remsa och spole (TR)
2019-RK73H1JTTD84R5DCT-ND - Remsbit (CT)
2019-RK73H1JTTD84R5DDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
RK73H1JTTD84R5D
Beskrivning
RES 84.5 OHM 0.5% 1/8W 0603
Tillverkarens standardleveranstid
7 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Datablad
EDA-/CAD-modeller
RK73H1JTTD84R5D Modeller
Kategori
Egenskaper
Automotive AEC-Q200
Tillv.
Temperaturkoefficient
±100ppm/°C
Serie
Arbetstemperatur
-55°C-155°C
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Inkapsling/låda
0603 (metrisk 1608)
Artikelstatus
Aktiv
Leverantörens enhetsförpackning
Resistans
Storlek/dimension
L 0,063" x B 0,031" (1,60 x 0,80mm)
Tolerans
Höjd - monterad (max)
0,022" (0,55mm)