RK73H1JRTTD3011D
DigiKeys produktnummer
2019-RK73H1JRTTD3011DTR-ND - Remsa och spole (TR)
2019-RK73H1JRTTD3011DCT-ND - Remsbit (CT)
2019-RK73H1JRTTD3011DDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
RK73H1JRTTD3011D
Beskrivning
RES 3.01K OHM 0.5% 1/10W 0603
Tillverkarens standardleveranstid
7 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
3.01 kOhms ±0,5% 0,1W, 1/10W Chipresistor 0603 (metrisk 1608) Svavelhindrande, AEC-Q200, fuktbeständig Tjock film
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
RK73H1JRTTD3011D Modeller
Kategori
Egenskaper
Svavelhindrande, AEC-Q200, fuktbeständig
Tillv.
Temperaturkoefficient
±100ppm/°C
Serie
Arbetstemperatur
-55°C-155°C
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Inkapsling/låda
0603 (metrisk 1608)
Artikelstatus
Aktiv
Leverantörens enhetsförpackning
Resistans
Storlek/dimension
L 0,063" x B 0,031" (1,60 x 0,80mm)
Tolerans
Höjd - monterad (max)
0,022" (0,55mm)