RK73H1HTTC2702F
DigiKeys produktnummer
2019-RK73H1HTTC2702FTR-ND - Remsa och spole (TR)
2019-RK73H1HTTC2702FCT-ND - Remsbit (CT)
2019-RK73H1HTTC2702FDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
RK73H1HTTC2702F
Beskrivning
RES 27K OHM 1% 1/20W 0201
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
27 kOhms ±1% 0,05W, 1/20W Chipresistor 0201 (metrisk 0603) Automotive AEC-Q200 Tjock film
Temperaturkoefficient
±200ppm/°C
Serie
Arbetstemperatur
-55°C-155°C
Inkapsling/låda
0201 (metrisk 0603)
Artikelstatus
Inte för nya designer
Storlek/dimension
L 0,024" x B 0,012" (0,60 x 0,30mm)
Tolerans
Höjd - monterad (max)
0,010" (0,26mm)