RK73H1ETTP1203F
DigiKeys produktnummer
2019-RK73H1ETTP1203FTR-ND - Remsa och spole (TR)
2019-RK73H1ETTP1203FCT-ND - Remsbit (CT)
2019-RK73H1ETTP1203FDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
RK73H1ETTP1203F
Beskrivning
RES 120K OHM 1% 1/10W 0402
Tillverkarens standardleveranstid
7 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
120 kOhms ±1% 0,1W, 1/10W Chipresistor 0402 (metrisk 1005) Automotive AEC-Q200 Tjock film
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
RK73H1ETTP1203F Modeller
Kategori
Egenskaper
Automotive AEC-Q200
Tillv.
Temperaturkoefficient
±100ppm/°C
Serie
Arbetstemperatur
-55°C-155°C
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Inkapsling/låda
0402 (metrisk 1005)
Artikelstatus
Aktiv
Leverantörens enhetsförpackning
Resistans
Storlek/dimension
L 0,039" x B 0,020" (1,00 x 0,50mm)
Tolerans
Höjd - monterad (max)
0,016" (0,40mm)