RK73G2BTTD34R8D
DigiKeys produktnummer
2019-RK73G2BTTD34R8DTR-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
RK73G2BTTD34R8D
Beskrivning
RESISTOR THICK FILM 1206
Tillverkarens standardleveranstid
9 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
34.8 Ohms ±0,5% 0,25W, 1/4W Chipresistor 1206 (metrisk 3216) Automotive AEC-Q200 Tjock film
EDA-/CAD-modeller
RK73G2BTTD34R8D Modeller
Temperaturkoefficient
±50ppm/°C
Serie
Arbetstemperatur
-55°C-155°C
Inkapsling/låda
1206 (metrisk 3216)
Storlek/dimension
L 0,126" x B 0,063" (3,20 x 1,60mm)
Tolerans
Höjd - monterad (max)
0,028" (0,70mm)