RK73G2BRTTD49R9D
DigiKeys produktnummer
2019-RK73G2BRTTD49R9DTR-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
RK73G2BRTTD49R9D
Beskrivning
RES 49.9 OHM 0.5% 1/4W 1206
Tillverkarens standardleveranstid
10 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
49.9 Ohms ±0,5% 0,25W, 1/4W Chipresistor 1206 (metrisk 3216) Svavelhindrande, AEC-Q200 Tjock film
Kategori
Egenskaper
Svavelhindrande, AEC-Q200
Tillv.
Temperaturkoefficient
±50ppm/°C
Serie
Arbetstemperatur
-55°C-155°C
Storlek/dimension
L 0,126" x B 0,063" (3,20 x 1,60mm)
Tolerans
Höjd - monterad (max)
0,028" (0,70mm)