RK73G1JTTD6192C
DigiKeys produktnummer
2019-RK73G1JTTD6192CTR-ND - Remsa och spole (TR)
2019-RK73G1JTTD6192CCT-ND - Remsbit (CT)
2019-RK73G1JTTD6192CDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
RK73G1JTTD6192C
Beskrivning
RES 61.9K OHM 0.25% 1/10W 0603
Tillverkarens standardleveranstid
9 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
61.9 kOhms ±0,25% 0,1W, 1/10W Chipresistor 0603 (metrisk 1608) Automotive AEC-Q200 Tjock film
EDA-/CAD-modeller
RK73G1JTTD6192C Modeller
Temperaturkoefficient
±50ppm/°C
Serie
Arbetstemperatur
-55°C-155°C
Storlek/dimension
L 0,063" x B 0,031" (1,60 x 0,80mm)
Tolerans
Höjd - monterad (max)
0,022" (0,55mm)