RK73G1JTTD14R7D är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Parametrisk ekvivalent
Stackpole Electronics Inc
I lager: 0
Datablad
14.7 Ohms ±0,5% 0,1W, 1/10W Chipresistor 0603 (metrisk 1608) Automotive AEC-Q200 Tjock film
RK73G1JTTD14R7D
DigiKeys produktnummer
2019-RK73G1JTTD14R7DTR-ND - Remsa och spole (TR)
2019-RK73G1JTTD14R7DCT-ND - Remsbit (CT)
2019-RK73G1JTTD14R7DDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
RK73G1JTTD14R7D
Beskrivning
RES 14.7 OHM 0.5% 1/10W 0603
Tillverkarens standardleveranstid
10 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Datablad
EDA-/CAD-modeller
RK73G1JTTD14R7D Modeller
Kategori
Egenskaper
Automotive AEC-Q200
Tillv.
Temperaturkoefficient
±50ppm/°C
Serie
Arbetstemperatur
-55°C-155°C
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Inkapsling/låda
0603 (metrisk 1608)
Artikelstatus
Aktiv
Leverantörens enhetsförpackning
Resistans
Storlek/dimension
L 0,063" x B 0,031" (1,60 x 0,80mm)
Tolerans
Höjd - monterad (max)
0,022" (0,55mm)