RK73G1JRTTD2741D är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Parametrisk ekvivalent
KOA Speer Electronics, Inc.
I lager: 0
Datablad
Parametrisk ekvivalent
Panasonic Industry
I lager: 0
Datablad
2.74 kOhms ±0,5% 0,1W, 1/10W Chipresistor 0603 (metrisk 1608) Svavelhindrande, AEC-Q200 Tjock film
RK73G1JRTTD2741D
DigiKeys produktnummer
2019-RK73G1JRTTD2741DTR-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
RK73G1JRTTD2741D
Beskrivning
RES 2.74K OHM 0.5% 1/10W 0603
Detaljerad beskrivning
Kategori
Egenskaper
Svavelhindrande, AEC-Q200
Tillv.
Temperaturkoefficient
±50ppm/°C
Serie
Arbetstemperatur
-55°C-155°C
Storlek/dimension
L 0,063" x B 0,031" (1,60 x 0,80mm)
Tolerans
Höjd - monterad (max)
0,022" (0,55mm)