RK73B2ETTD365J
DigiKeys produktnummer
2019-RK73B2ETTD365JTR-ND - Remsa och spole (TR)
2019-RK73B2ETTD365JCT-ND - Remsbit (CT)
2019-RK73B2ETTD365JDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
RK73B2ETTD365J
Beskrivning
RES 3.6M OHM 5% 1/2W 1210
Tillverkarens standardleveranstid
7 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
3.6 MOhms ±5% 0,5W, 1/2W Chipresistor 1210 (metrisk 3225) Automotive AEC-Q200 Tjock film
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
RK73B2ETTD365J Modeller
Produktattribut
Hitta liknande produkter
Kategori
Egenskaper
Automotive AEC-Q200
Tillv.
Temperaturkoefficient
±200ppm/°C
Serie
Arbetstemperatur
-55°C-155°C
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Inkapsling/låda
1210 (metrisk 3225)
Artikelstatus
Aktiv
Leverantörens enhetsförpackning
Resistans
Storlek/dimension
L 0,126" x B 0,102" (3,20 x 2,60mm)
Tolerans
Höjd - monterad (max)
0,028" (0,70mm)